ŠKODA VISION 7SOdhalením sedemmiestnej štúdie VISION 7S ponúka ŠKODA AUTO prvý špecifický pohľad na nový dizajnový jazyk značky, ktorý spája robustnosť, funkčnosť a autentickosť. VISION 7S je zároveň prvým automobilom ŠKODA s matnou farbou karosérie. Atmosféru interiéru charakterizujú trvalo udržateľné materiály a interaktívne povrchy. Koncepčné vozidlo sa môže pochváliť dojazdom viac ako 600 kilometrov v cykle WLTP vďaka 89 kWh batérii.


ŠKODA VISION 7S ponúka pohľad na nový dizajnový jazyk

Sedemmiestnou štúdiou VISION 7S umožňuje ŠKODA AUTO prvýkrát konkrétne nahliadnuť do nového dizajnového jazyka značky ŠKODA, ktorý sa vyznačuje robustným vzhľadom, funkčnosťou a autentickosťou. VISION 7S je okrem toho prvým vozidlom značky ŠKODA s matnou farbou karosérie. Vzhľad interiéru dotvárajú udržateľné materiály a interaktívne povrchy. Batéria s kapacitou 89 kWh umožňuje dojazd viac ako 600 km v režime WLTP.

ŠKODA VISION 7S je prvým modelom, ktorý sa vyznačuje novým výrazným dizajnovým jazykom značky ŠKODA. Nový dizajnový jazyk sa prezentuje maskou Tech-Deck Face, robustnou spodnou časťou karosérie a aerodynamickými líniami strechy, ktoré zabezpečujú nízku spotrebu. Predĺžený priestor pre cestujúcich na prvý pohľad naznačuje veľkorysú ponuku miesta v interiéri.

Predná časť automobilu má známe dizajnové prvky s typickou líniou vozidiel ŠKODA. Novo navrhnutý nápis ŠKODA nahrádza logo značky ŠKODA. Dopĺňa ho nová ambientná svetelná lišta, ktorá sa tiahne pozdĺž horného okraja prednej časti po celej šírke vozidla a vytvára svetelný efekt. Takzvaná maska Tech-Deck Face moderným spôsobom napodobňuje známu masku chladiča vozidiel ŠKODA. Napriek podobnej línii je maska Tech-Deck Face výrazne plochejšia a širšia ako doterajšia maska chladiča. Rebrá sú nahradené tmavým sklom, ktoré zakrýva senzory vozidla.

Úzke predné svetlomety so štvorokou tvárou zasahujú hlboko do bokov a sú usporiadané v dvoch radoch nad sebou. Svetlomety majú dizajn v tvare písmena T. Svetlá pre denné svietenie zasahujú až k blatníkom a tvoria ostro ohraničenú hornú líniu písmena T, čo opticky vymedzuje prednú časť vozidla. Tvar písmena T majú aj LED zadné svetlá. Aj tu horná línia svetiel zasahuje až k blatníkom. Tento dizajnový prvok sa nachádza aj na vonkajších spätných zrkadlách s kamerou a na zapustených vertikálnych kľučkách dverí so senzormi.

Veľmi výrazným prvkom štúdie ŠKODA VISION 7S sú robustné predné a zadné nárazníky, ktoré sú vyrobené z odolných recyklovaných kusov starých pneumatík. Rovnaký materiál bol použitý aj na obloženie podbehov kolies a vytvára tak robustný vizuálny akcent. V prednom nárazníku sa nachádza sedem vertikálne usporiadaných otvorov pre prívod vzduchu, ktorými je vzduch vedený ku chladiču a k brzdám. V zadnom nárazníku má VISION 7S deväť vertikálnych výduchov vzduchu. Uprostred predného a zadného nárazníka je umiestnený ovládací prvok lakovaný v žiarivo oranžovej farbe. Možno ho vytiahnuť ako háčik a v prípade potreby zvonku bezpečne prerušiť tok vysokonapäťového prúdu vo vozidle.Interiér pripravený na každú situáciu

Štúdiou VISION 7S ŠKODA AUTO dôsledne rozvíja koncept interiéru svojich vozidiel, ktorý kombinuje priestranný bezpečný interiér až pre sedem cestujúcich s kompletnou premenou prirodzeného užívateľského rozhrania HMI (human-machine interaction). Medzi hlavné novinky patria dve rôzne konfigurácie interiéru s režimami Jazda a Relax a dôraz na vyvážený pomer dotykových a digitálnych ovládacích prvkov. Bezpečnosť a ochranu zabezpečuje inovatívna detská autosedačka, ktorá je umiestnená proti smeru jazdy v stredovej konzole pred druhým radom sedadiel. Toto všetko je obklopené odolnými a udržateľnými materiálmi a mnohými Simply Clever prvkami. Vzhľad interiéru dopĺňa jedinečné dekoratívne prešívanie v tvare písmena X, ktoré podčiarkuje charakter SUV.

Interiér štúdie VISION 7S ponúka až siedmim cestujúcim veľkorysý priestor typický pre vozidlá ŠKODA a rovnako tak dôležitý pocit bezpečnosti a ochrany. Interiér je symetrický, čo znamená, že všetci cestujúci majú porovnateľný a dostatočný priestor. Horná línia palubnej dosky prechádza do výplne dverí, čím vytvára obopínajúci dizajn a poskytuje pocit ochrany. Široká horizontálna prístrojová doska zasahuje až k dverám, vďaka čomu sa ešte viac zvyšuje pocit priestrannosti.

ŠKODA VISION 7S


Dve konfigurácie interiéru pre jazdu a odpočinok

VISION 7S ponúka cestujúcim dve rôzne konfigurácie interiéru. Otočná centrálna dotyková obrazovka a posuvné ovládacie prvky poskytujú správnu atmosféru pre riadenie a odpočinok.

V režime Jazda sú všetky ovládacie prvky v základnej polohe blízko šoféra a centrálny 14,6" dotykový displej je otočený vertikálne. To všetko tak, aby bol v dosahu a aby bolo možné ľahko pracovať s informáciami.

Režim Relax možno aktivovať pri nabíjaní alebo pri zastávke na odpočinok stlačením tlačidla v stredovej konzole. Pri tomto režime prichádza elegantným synchrónnym pohybom k premene interiéru. Volant a prístrojová doska sa posunú dopredu a ďalej od vodiča i spolujazdca, vďaka čomu sa vytvorí veľkorysý priestor. Sedadlo vodiča i spolujazdca sa otočí smerom dovnútra a sklopí sa dozadu, čo zabezpečuje viac pohodlia a rovnako tak aj voľný výhľad na centrálnu obrazovku pre cestujúcich na zadných sedadlách. Sedadlá v druhom rade sa takisto sklopia dozadu. Cestujúci tak môžu sedieť ešte pohodlnejšie a lepšie sledovať obrazovku, ktorá sa v tomto režime pre optimálne zobrazenie zábavného obsahu otočí do horizontálnej polohy.

ŠKODA VISION 7S