Prepletajte sa úzkymi jednosmerkami. Parkujte bez námahy na miestach, kam sa iní nezmestia. Nakupujte bez obmedzení a budete prekvapení, koľko tašiek naložíte dnu. A ak chcete, brázdite len tak mestom so svojimi priateľmi vo vozidle ŠKODA Citigo.

Kompaktné rozmery a výborné riadenie umožňujú vozidlu Citigo byť doma na akejkoľvek ulici. Výnimočný vnútorný priestor, spoľahlivosť a bezpečnosť zas dodávajú tomuto malému vozidlu veľkú osobnosť. A keďže sa jedná o vozidlo ŠKODA, prichádza s množstvom Simply Clever riešení, ktoré premenia denné starosti na denné radosti.

Toto vozidlo je ďalším príkladom našej bohatej histórie progresívneho myslenia. Znamená to mať nadšenie z tvorby kvalitných vozidiel, poskytujúcich rovnakú radosť z jazdy ako v dobách, keď sme začínali.

DIZAJN

Citigo hrdo vyjadruje svoju záľubu v meste. Ponúka čerstvý, moderný nadčasový dizajn. A aj keď bolo toto vozidlo navrhované primárne pre mestskú premávku, je to plnohodnotné vozidlo či už sa bavíme o troj alebo päťdverovom vyhotovení.

EXTERIÉR

„Toto musí byť ŠKODA“ – to vám príde na um už pri prvom pohľade. Výrazný a sebaistý vzhľad vozidla s charakteristickou mriežkou chladiča osadenou do pochrómovaného rámu, veľkoryso navrhnuté okná a svetlomety robia zo ŠKODA Citigo hrdého a plnohodnotného člena rodiny vozidiel ŠKODA.

Škoda Citigo - led pásy

Vozidlo je atraktívnejšie vďaka pásu LED diód pre denné svietenie integrovanému v telese hlavného svetlometu (štandard od výbavy Ambition, pre Active za príplatok).

Škoda Citigo - panoramatická strecha

Elektricky nastaviteľná panoramatická strecha, k torá ot vára veľ k ý priestor nad prednými sedadlami zvyšuje pôžitok pasažierov z jazdy. Je to jedinečný dizajnový prvok.

Škoda Citigo - tónované sklá

Tónované sklá SUNSET zv yšujú atrak tivitu vzhľadu exteriéru, navyše chránia pasažierov na zadných sedadlách pred slnkom. Zadné bočné okná päťdverovej verzie sú výklopné.

INTERIÉR

Nech vás vonkajšie rozmery nemýlia. Vďaka premyslenému dizajnu poskytuje 4-sedadlové vyhotovenie vozidla Citigo výnimočný vnútorný priestor. A nielen pasažierom vpredu! Môžete sa spoľahnúť, že aj dvojica dospelých osôb, ktoré sedia vzadu bude mať dostatok priestoru na nohy, ako aj hlavu.

Budete si hovoriť – „Aký nádherný výhľad!“ bez toho, aby ste sa pozerali z okna. Funkčne veľmi dobre navrhnutý prístrojový panel vozidla Citigo ponúka veľa prvkov, na ktoré ste si zvykli u vozidiel ŠKODA.

Škoda Citigo - interiér

Precízne spracovaný interiér pripomína vozidlá vyššej triedy. Umiestnenie všetkých ovládacích prvkov je prísne ergonomické, takže všetko nájdete tam, kde to očakávate tak, aby ste mali všetko ľahko na dosah. Vďaka intuitívnemu ovládaniu vozidla sa budete cítiť ako doma už po niekoľkých kilometroch.


BATOŽINOVÝ PRIESTOR

„Malý ale priestranný.“ To, čo môže znieť rozporuplne v skutočnosti perfektne opisuje zadnú časť vozidla ŠKODA Citigo. Batožinový priestor vozidla poskytuje dostatok priestoru pre všetky potrebné predmety do mesta. Okrem toho, pomocou Simply Clever riešení môžete prispôsobiť batožinový priestor vašim potrebám.

V základnom usporiadaní poskytuje batožinový priestor objem 251 litrov, čo je pre túto triedu nadpriemerná hodnota. Ak potrebujete viac priestoru, môžete sklopiť zadné operadlá a rozšíriť tak kapacitu na 951 litrov.

Sklápateľné operadlo sedadla predného spolujazdca v prípade päťdverového vyhotovenia poskytuje vozidlu ešte väčšiu variabilitu a umožňuje prepravu nadrozmerných predmetov.

Škoda Citigo - batožinový priestor
Škoda Citigo - G-TEC

ŠKODA CITIGO G-TEC

„Enviromentálne aj finančne prijateľné.“ Jazda vozidlom by nemala predstavovať záťaž pre životné prostredie ani pre vašu peňaženku. S touto myšlienkou predstavuje CNG (stlačený zemný plyn) výrazne „zelenšiu“ alternatívu voči konvenčným palivám. S motorom 1.0 MPI/50 kW G-TEC produkuje Citigo len 79 g/km CO 2 , vykazuje znížené emisie oxidov dusíka a nezaťažuje pevnými časticami.

CNG nádrže vo vnútri vozidla majú kapacitu až 72 litrov paliva. Pre lepšiu jazdnú flexibilitu sme vozidlo vybavili aj 10-litrovou nádržou pre bezolovnatý benzín. Inými slovami, môžete cestovať nonstop až 600 kilometrov, pričom obídete všetky čerpacie stanice po ceste.

Systém Start-Stop automaticky vypína motor pri státí na križovatke alebo pri pomalom pohybe v kolóne vozidiel. Motor sa naštartuje automaticky stlačením pedála spojky. Vyhotovenie G-TEC je tiež vybavené rekuperáciou energie.

Vozidlo je vybavené automatickým prepínaním medzi dvojicou palivových systémov. Motor pri naštartovaní použije benzín, a potom sa prepne na systém CNG.


POROVNANIE MOTOROV

Výkon Spotreba Prevodovka Emisie CO2 Zrýchlenie 0-100 km/h
1.0 MPI 44 kW 5-stup. mech. - BENZÍN 44kW 4.4 l/100km 5° M 101 g/km 14.4 s to 100 km/h
1.0 MPI 55 kW 5-stup. mech. - BENZÍN 55kW 4.4 l/100km 5° M 101 g/km 13.2 s to 100 km/h
1.0 CNG 50 kW G-TEC 5-stup. mech. - CNG 50kW 4.5 m3/100km 5° M 82 g/km 16.3 s to 100 km/h
1.0 MPI 55 kW 5-stup. automat - BENZÍN 55kW 4.4 l/100km 5° A 103 g/km 13.9 s to 100 km/h

CENNÍKY A KATALÓGY