FABIA dostala nové prevedenie a štýl, ako stvorený pre tých, ktorí chcú o sebe dať vedieť. Vďaka jedinečnému, krištáľovo čistému dizajnu ŠKODA sa za ňou každý otočí dvakrát. Živý Colour Concept umožní, aby sa vaša osobnosť prejavila naplno nielen prostredníctvom jazdy, ale aj výberom z rôznych farebných kombinácií strechy a karosérie. Štýlové LED svetlomety vám ukážu cestu, no zároveň zdôrazňujú aj naše zameranie na najnovšie technológie.

Nová FABIA je vďaka svojim kompaktným rozmerom dostatočne svižná na mestskú jazdu, a súčasne dostatočne priestranná vnútri, aby pohodlne odviezla pasažierov aj ich batožinu. Tradične dômyselné detaily v štýle Simply Clever robia z tohto auta jedno z najrozumnejších rozhodnutí na štyroch kolesách.

Škoda Fabia

DIZAJN EXTERIÉRU

Nezameniteľná. Neprehliadnuteľná. S novým vzhľadom mriežky chladiča, predného aj zadného nárazníka, novými svetlometmi a voliteľným LED osvetlením vaša FABIA pritiahne pohľady okolia na každom rohu.

Škoda Fabia - panoramatické strešné okno

PANORAMATICKÉ STREŠNÉ OKNO

Atraktivitu je možné ešte zdôrazniť preskleným panoramatickým strešným oknom, ktoré sa tiahne od čelného skla až po strešný spojler a ponúkne vám nielen pocit slobody, ale aj viac priestoru

Škoda Fabia - zadné svetlá

ZADNÉ SVETLÁ

Podpis svetlometov nového modelu FABIA je naozaj pozoruhodný. Zadné svetlá prechádzajú do bočnej časti automobilu, a tak osvetľujú celý profil. Viditeľnosť vylepšujú reflektory zabudované do zadného nárazníka.

Škoda Fabia - svetlomety

SVETLOMETY A HMLOVÉ SVETLÁ

Svetlomety ovplyvňuje krištáľovo čistý dizajn modelu ŠKODA. Majú jasne hranatý tvar a navyše obsahujú integrované kryštálové prvky, ktoré odrážajú krásu brúseného skla z Českej republiky.

INTERIÉR

Zatvorte za sebou dvere a utečte zhonu. Nové dekoračné prvky palubnej dosky, rôzne možnosti čalúnenia a množstvo vylepšení sa postarajú o vaše pohodlie aj plnohodnotnú kontrolu.

Nová FABIA so sebou prináša širokú ponuku dekoračných prvkov a čalúnenia s dekoračným prešívaním. Štýlové detaily sprevádza dokonalá funkčnosť. Palubná doska s novo navrhnutým prístrojovým panelom je umiestnená tak prakticky, aby ste sa za volantom vedeli rýchlo a ľahko zorientovať.


BATOŽINOVÝ PRIESTOR

Odložte to. Zaveste to. Zdvihnite to. Rozšírte priestranný batožinový priestor ešte viac s premyslenými detailmi, ktoré zatrasú vašim svetom, ale nikdy ho neobrátia hore nohami.

Batožinový priestor ponúka pár pôsobivých čísel: vo verzii hatchback je to 330/1 150 litrov a vo verzii combi 530/1 395 litrov. Ale nie je to iba objem. Hrdí sa najmä šikovnou organizáciou priestoru umožňujúcou využiť maximum miesta na opatrnú a bezpečnú prepravu vašich vecí.

Škoda Fabia - zníženie krytu batožinového priestoru

Zníženie krytu batožinového priestoru

Kryt batožinového priestoru vo verzii hatchback pri upevnení v nižšej polohe umožňuje napríklad prepravu krehkých predmetov.

Škoda Fabia - sieťový program

Sieťový program

Súprava sietí najrôznejších veľkostí vám pomôže udržať poriadok v batožinovom priestore a zamedzí nechcenému pohybu batožiny.

Škoda Fabia - mezipodlaha

Medzipodlaha

S dvojitým dnom pri verzii combi sa spodok batožinového priestoru presunie na úroveň nakladacej hrany a uľahčí vám manipuláciu s batožinou. Zároveň slúži aj ako diskrétny odkladací priestor.

Škoda Fabia - variabilita

Variabilita

Zadné sedadlá disponujú možnosťou rozdeleného sklápania 40/60. Ak potrebujete pre cestujúcich zachovať zadné sedadlá a zároveň rozšíriť úložný priestor, stačí sklopiť len jedno operadlo.

Škoda Fabia - obojstranný koberec

Obojstranný koberec

Obojstranný koberec v batožinovom priestore má na jednej strane tkaninu. Avšak podľa potreby ho môžete jednoducho otočiť naopak a využiť umývateľnú gumovú stranu.

Škoda Fabia - deliaca sieť

Deliaca sieť

Deliaca sieť vo verzii combi oddeľuje batožinový priestor od priestoru pre cestujúcich a zvyšuje bezpečnosť pasažierov pri preprave objektov v prípade, že nepoužívate kryt batožinového priestoru.Interiérový držiak vám umožní vo vozidle Fabia Combi pohodlne prepravovať až dva bicykle.


KONEKTIVITA

Byť plne a trvalo online neznamená mať len prístup k zábave a informáciám, ale aj k pomoci na cestách. ŠKODA CONNECT je vašou bránou do sveta neobmedzených komunikačných možností.

Škoda Fabia - parkovacia poloha

Parkovacia poloha

Zobrazí presnú polohu automobilu z ľubovoľného miesta na vašom mobilnom telefóne aj s adresou, časom a dátumom zaparkovania.

Škoda Fabia - tiesňové volanie

Tiesňové volanie

Volanie SOS sa uskutoční automaticky v prípade núdzovej situácie, ak bolo potrebné aktivovať systém obmedzenia pohybu. Tento systém možno aktivovať aj ručne stlačením červeného tlačidla v hornom paneli.

Škoda Fabia - SMARTLINK+

SMARTLINK+

Vďaka systému SmartLink+ (balík konektivity ŠKODA podporujúci MirrorLink®, Apple CarPlay a Android Auto) infotainment systém umožňuje vodičovi bezpečne používať telefón aj počas šoférovania.

Škoda Fabia - parkovacia poloha

Parkovacia poloha

Zobrazí presnú polohu automobilu z ľubovoľného miesta na vašom mobilnom telefóne aj s adresou, časom a dátumom zaparkovania.

Škoda Fabia - škoda connect

Počasie

Získajte aktuálny prehľad o počasí na mieste alebo v cieľovej destinácii s podrobnou predpoveďou vrátane výstrah pred zrážkami.

Škoda Fabia - škoda connect

Online informácie o doprave

Zvoľte si vždy tú najlepšiu trasu. Aktuálne informácie vám poskytnú vynikajúci prehľad o každej ceste. Môžete tak reagovať na aktuálne dianie, ako sú cestné práce, nehody alebo zápchy.

Škoda Fabia - škoda connect

ŠKODA Connect

Unikátne rozhranie ŠKODA CONNECT obsahuje dva druhy služieb. Kým Infotainment Online ponúka navigáciu a informácie v reálnom čase, služba Care Connect sa zameriava na pomoc a bezpečnosť.

Umožňuje taktiež diaľkový prístup a ovládanie automobilu. Ponúka asistenčnú službu v každej situácii, ktorá si to vyžaduje.

POROVNANIE MOTOROV

Výkon Spotreba Prevodovka Emisie CO2 Zrýchlenie 0-100 km/h
1.0 MPI 55 kW 5-stup. mech. - BENZÍN 55kW 4.8 l/100km 5° M 110 g/km 14.7 s to 100 km/h
1.0 MPI 44 kW 5-stup. mech. - BENZÍN - 4.8 l/100km 5° M 108 g/km 15.7 s to 100 km/h
1.0 TSI 70 kW 5-stup. mech. - BENZÍN 70kW 4.6 l/100km 5° M 104 g/km 10.6 s to 100 km/h
1.0 TSI 81 kW 6-stup. mech. - BENZÍN 81kW 4.6 l/100km 6° M 105 g/km 9.5 s to 100 km/h
1.0 TSI 81 kW 7-stup. automat. - BENZÍN 81kW 4.6 l/100km 7° A 105 g/km 9.8 s to 100 km/h

CENNÍKY A KATALÓGY