Môžete očakávať naozaj všetko. Nová ŠKODA RAPID je auto, ktoré vždy prekvapí. Už na prvý pohľad vás očarí krištáľovo čistý dizajn ŠKODA a neprehliadnuteľný interiér vyššej triedy. Za najmodernejšími možnosťami pripojenia a bezpečnostnými systémami sa skrýva obrovské množstvo technológií, ktoré umožňujú, aby bola vaša každodenná jazda pohodlnejšia a bezstarostnejšia. Nech boli vaše očakávania akékoľvek, je načase ich prekonať.

RAPID je ďalším príkladom našej filozofie vyrábať automobily s nadčasovým dizajnom, ktoré je radosť šoférovať, rovnako ako tie, s ktorými sme začínali.


EXTERIÉR - ŠTÝL A PRESTÍŽ

Ostrý, hranatý a dynamický – to sú slová, ktoré vystihujú exteriér modelu RAPID. Je štýlový a z každého uhla pohľadu ponúka charakter vozidiel vyšších tried.

Škoda Rapid - pohľad spredu

PRI POHĽADE SPREDU

Hlavné svetlomety plynulo nadväzujú na mriežku chladiča a tvoria s ňou harmonický celok. Celkový výraz vozidla dotvára prepracovaná mriežka nasávania vzduchu s hmlovými svetlami. Nové bixenónové svetlomety s LED denným svietením ešte výraznejšie podčiarknu výsledný vizuálny dojem.

Škoda Rapid - zadné led svetlá

ZADNÉ LED SVETLÁ

Model RAPID môže byť za príplatok vybavený zadnými LED svetlami. Podsvietenie v tvare písmena C je typickým prvkom každého vozidla ŠKODA.

Škoda Rapid - vonkajšie spätné zrkadlá

VONKAJŠIE SPÄTNÉ ZRKADLÁ

Bočné smerovky umiestnené v krytoch vonkajších spätných zrkadiel sú nielen atraktívne, ale sú aj vysoko funkčným prvkom.


PRI POHĽADE ZBOKU

Vďaka čiernym B stĺpikom vyzerajú presklené plochy bočných okien jednoliato a vytvárajú dojem veľkého priestoru v interiéri. Eleganciu modelu RAPID podčiarkujú tónované sklá SUNSET, ktoré zároveň chránia pasažierov sediacich na zadných sedadlách pred slnkom.

Škoda Rapid - pohľad zboku

Škoda Rapid - interiér

INTERIÉR

Už nikdy nebude chcieť vystúpiť. Predtým, ako na vás zapôsobí veľkorysý vnútorný priestor modelu RAPID, všimnete si, ako esteticky a účelne je všetko rozmiestnené. Nech sa na ceste deje čokoľvek, vnútri je vždy príjemne.

AMBIENTNÉ OSVETLENIE S jemným ambientným osvetlením vrátane podsvietenia vnútorných kľučiek dverí sa budete v interiéri cítiť ešte príjemnejšie.

PALUBNÁ DOSKA Tvar je prispôsobený funkcii. Štýlový prístrojový panel je prehľadný a všetky ovládacie prvky na elegantnej palubnej doske a vodičových dverách sú usporiadané prakticky. Vyššie úrovne výbav obsahujú aj multifunkčný kožený volant, ktorý umožňuje ovládať rádio a telefón.

PRIESTRANNOSŤ Štedrý priestor na kolená pasažierov na zadných sedadlách zaraďuje tento model medzi špičku vo svojej triede. Krajné zadné sedadlá majú anatomický tvar a poskytujú tak maximálny komfort.


BATOŽINOVÝ PRIESTOR

Batožinový priestor modelu RAPID je nielen prekvapivo veľký, ale aj prekvapivo flexibilný. Obsahuje mnoho skladacích, rozkladacích, vyťahovacích a závesných doplnkov, vďaka ktorým si prispôsobíte vozidlo na mieru.

OBJEM

Batožinový priestor s objemom 550 litrov, resp. 1 490 litrov po zložení zadných sedadiel zaraďuje toto vozidlo medzi špičku vo svojej triede. Ak potrebujete, môžete sklopiť jedno alebo dve operadlá a získať tak viac úložného priestoru a zároveň môžete zachovať miesto na sedenie aj vzadu.

Škoda Rapid - Batožinový priestor

KONEKTIVITA

Buďte online a majte prístup nielen k zábave, ale aj k informáciám a pomoci na cestách vtedy, keď ich potrebujete. ŠKODA CONNECT je vašou bránou do sveta neobmedzených komunikačných možností.

Unikátne rozhranie ŠKODA CONNECT obsahuje dva druhy služieb. Kým Infotainment Online ponúka navigáciu a informácie v reálnom čase, služba Care Connect sa zameriava na pomoc a bezpečnosť a umožňuje diaľkový prístup a ovládanie vozidla. Ponúka asistenčnú službu v každej situácii, ktorá si to vyžaduje.

ÚDAJE O JAZDE Informácie o vašej ceste, napríklad o priemernej spotrebe, priemernej rýchlosti, vzdialenosti a čase jazdy sú k dispozícii v prehľadnej podobe.

PARKOVACIA POLOHA Zobrazí presnú polohu z ľubovoľného miesta na vašom mobilnom telefóne aj s adresou, časom a dátumom zaparkovania.

Škoda Rapid - Parkovacia poloha
Škoda Rapid - Škoda Connect
- Škoda Connect - údaje o jazde

POROVNANIE MOTOROV

Výkon Spotreba Prevodovka Emisie CO2 Zrýchlenie 0-100 km/h
1.0 TSI 70 kW 5-stup. mech. - BENZÍN 70kW 4.4 l/100km 5° M 101 g/km 11 s to 100 km/h
1.0 TSI 70 kW 7-stup. automat. - BENZÍN 70kW 4.5 l/100km 7° A 105 g/km 11.3 s to 100 km/h
1.0 TSI 81 kW 6-stup. mech. - BENZÍN 81kW 4.5 l/100km 6° M 104 g/km 9.8 s to 100 km/h
1.4 TDI 66 kW 5-stup. mech. - DIESEL 66kW 3.9 l/100km 5° M 103 g/km 11.7 s to 100 km/h
1.4 TDI 66 kW 7-stup. automat. - DIESEL 66kW 3.9 l/100km 7° A 104 g/km 11.8 s to 100 km/h
1.4 TSI 92 kW 7-stup. automat. - BENZÍN 92kW 4.8 l/100km 7° A 113 g/km 9 s to 100 km/h
1.6 TDI 85 kW 5-stup. mech. - DIESEL 85kW 4.1 l/100km 5° M 107 g/km 10 s to 100 km/h
1.6 TDI 85 kW 5-stup. mech. - DIESEL 85kW 4.1 l/100km 5° M 201 g/km 10 s to 100 km/h

CENNÍKY A KATALÓGY