PREDSTAVUJEME VÁM NOVÝ DRUH SUV

Úplne nová vízia toho, čím by malo SUV byť – ohromujúci dizajn exteriéru modelu KODIAQ je rovnako robustný a zároveň krásny. Vďaka pohonu 4×4 zvládne akýkoľvek terén bez námahy, zatiaľ čo mnohé funkcie v interiéri, veľkorysý priestor a neporovnateľný komfort zlákajú celú rodinu na dobrodružstvo. A ako vždy, s početnými Simply Clever prvkami si jazdu skutočne užijete.

KODIAQ je ďalším príkladom našej filozofie vyrábať automobily s krásnym dizajnom, ktoré sú orientované na pasažierov tak, ako keď sme začínali.


EXTERIÉR - DRSNÁ KRÁSA

Pripravená vydať sa aj do tých najťažších podmienok – ŠKODA KODIAQ vyžaruje majestátnu silu. Nový dizajn formujú presné a ostré línie, ktoré sú charakteristické pre nový rad SUV vozidiel značky ŠKODA. Vďaka nim je osobitá, emotívna a nadčasová. Pri pohľade z diaľky aj pri skúmaní detailov vidíte, že dizajn a funkčnosť sú v dokonalej harmónii. KODIAQ predstavuje masívnu krásu, ktorá spája masívnu karosériu s impozantnými off-road vlastnosťami.

PANORAMATICKÉ STREŠNÉ OKNO

KODIAQ otvára vďaka elektricky ovládanej presklenej panoramatickej streche nové obzory

Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq - svetlomety a hmlové svetlá

SVETLOMETY A HMLOVÉ SVETLÁ

Koncepcia predných svetlometov je jedným z charakteristických prvkov modelu KODIAQ. Umiestnenie ostro rezaných hmlových svetiel vo výške masky chladiča, kde sú chránené pred poškodením, jasne naznačuje ambície tohto terénneho vozidla.

Škoda Kodiaq - pohľad zboku

PRI POHĽADE ZBOKU

Ostré línie v spojení s hladkým povrchom vytvárajú jedinečné javisko na súhru svetla a tieňa. Hranaté podbehy kolies, šikmé lapače nečistôt s plastovými hranami a ochranné kryty prahov potvrdzujú, že tento automobil sa cíti doma aj na špinavých cestách.

Škoda Kodiaq - pohľad zozadu

PRI POHĽADE ZOZADU

Strieborný strešný nosič zdôrazňuje príťažlivosť exteriéru. Zvislé čierne nadstavce, ktoré sa spájajú so strešným spojlerom a ohraničujú zadné sklo, zlepšujú aerodynamiku. Zadné svetlá prechádzajú hlboko do bočných nárazníkov, aby dokonale osvetľovali vozidlo zboku.

INTERIÉR - VNÚTORNÁ KRÁSA

Vytvorte si útulný a komfortný priestor s ambientným osvetlením interiéru pre dokonalú atmosféru na každej ceste.

Škoda Kodiaq - interiér

AMBIENTNÉ OSVETLENIE

Je len na vás, či si vyberiete jednu obľúbenú farbu alebo si každý deň doprajete iný odtieň. Ambientné osvetlenie ponúka desať príťažlivých farebných variantov.

Škoda Kodiaq - ambientné osvetlenie

OSVETLENIE PRIESTORU NA NOHY

Diskrétne osvetlenie dodá priestoru výnimočnosť. Doprajte si maximálny komfort s osvetlením interiéru a počas jazdy si užívajte diskrétne osvetlené prostredie.

Škoda Kodiaq - osvetlenie priestoru na nohy

BATOŽINA BEZ PROBLÉMOV

Pohľad za piate dvere vás nadchne, pretože KODIAQ ponúka bezkonkurenčný objem batožinového priestoru a výnimočnú variabilitu. Okrem toho ponúka aj celý rad detailov a riešení Simply Clever, ktoré si môžete vybrať podľa vlastných potrieb.

Škoda Kodiaq - Virtuálny predál

VIRTUÁLNY PEDÁL

Ako otvoríte alebo zatvoríte batožinový priestor s plnými rukami? Stačí pod ním posunúť nohou a je to – piate dvere sa otvoria alebo zatvoria automaticky. Virtuálny pedál umožňuje bezkontaktný prístup a je k dispozícii výlučne s elektricky ovládanými piatymi dverami a systémom KESSY (bezkľúčové odomykanie, uzamykanie a štartovanie).

Škoda Kodiaq - Elektricky ovládané 5.dvere

ELEKTRICKY OVLÁDANÉ PIATE DVERE

Otvárajú a zatvárajú sa jediným stlačením tlačidla na diaľkovom ovládači alebo vo dverách vodiča, čo je obzvlášť užitočné v nepriaznivom počasí. Môžete tiež nastaviť hornú polohu dverí tak, aby vyhovovala vašim potrebám. Tlačidlo na zatvorenie piatych dverí je aj na samotných dverách.

Škoda Kodiaq - ťažné zariadenie

ŤAŽNÉ ZARIADENIE

KODIAQ má sklopné ťažné zariadenie s elektrickým vysúvaním. Ovládač sa nachádza v batožinovom priestore. Ťažná kapacita vozidla je až 2,5 tony.

Škoda Kodiaq - led svetlo

LED SVIETIDLO

Praktické vyberateľné LED svietidlo sa nachádza na ľavej strane batožinového priestoru. Dobíja sa automaticky pri zapnutom motore.

OBJEM

V prípade päťmiestneho usporiadania interiéru máte k dispozícii 720 litrov batožinového priestoru a so sklopenými zadnými sedadlami až 2 065 litrov. Zadné sedadlá je možné sklopiť pomocou tlačidla, ktoré sa nachádza v batožinovom priestore.


Škoda Kodiaq - batožinový priestor
Škoda Kodiaq - dvojitá podlaha
Škoda Kodiaq - batožinový priestor

KONEKTIVITA

KODIAQ vám umožňuje ostať v pripojení, kdekoľvek sa nachádzate. Byť online plne a trvalo neznamená mať len prístup k zábave a k informáciám, ale aj k pomoci na cestách. Funkcia ŠKODA CONNECT je vašou bránou do sveta neobmedzených komunikačných možností.

INFOTAINMENT ONLINE S týmito informačnými službami budete mať prehľad o aktuálnej dopravnej situácii. Zahŕňa napríklad navigáciu, aktualizované dopravné informácie, ceny pohonných hmôt či informácie o parkovacích miestach a o počasí.

PARKOVACIA POLOHA Zobrazí presnú polohu automobilu z ľubovoľného miesta na vašom mobilnom telefóne aj s adresou, časom a dátumom zaparkovania.

ÚDAJE O JAZDE Informácie o vašej ceste, napríklad o priemernej spotrebe, priemernej rýchlosti, vzdialenosti alebo o čase jazdy, sú k dispozícii v prehľadnej podobe.

Škoda Kodiaq - Škoda Connect parkovacia poloha
Škoda Kodiaq - Škoda Connect
Škoda Kodiaq - Škoda Connect údaje o vozidle

POROVNANIE MOTOROV

Každá rodina má svoj vlastný príbeh: výlety do hôr alebo dlhé jazdy po diaľnici. Výlet s prívesom. Dobrodružstvo v meste alebo v teréne. Bez ohľadu na príbeh máme tú správnu alternatívu pre každú rodinu. V každom prípade však ponúkame dynamiku v spojení s vynikajúcou spotrebou paliva.

Výkon Spotreba Prevodovka Emisie CO2 Zrýchlenie 0-100 km/h
1,4 TSI 110 kW 6-stup. automat. - BENZÍN 110 kW 6.3 l/100km 6° A 143 g/km 9.6 s to 100 km/h
1,4 TSI 92 kW 6-stup. mech. - BENZÍN 92 kW 6.1 l/100km 6° M 139 g/km 10.5 s to 100 km/h
1,4 TSI 110 kW 6-stup. automat. 4x4 - BENZÍN 110 kW 7.1 l/100km 6° A 4x4 163 g/km 9.9 s to 100 km/h
1,4 TSI 110 kW 6-stup. mech. 4x4 - BENZÍN 110 kW 6.9 l/100km 6° M 4x4 155 g/km 9.8 s to 100 km/h
2,0 TDI 110 kW 7-stup. automat. - DIESEL 110 kW 5.0 l/100km 7° A 131 g/km 10.1 s to 100 km/h
2,0 TDI 110 kW 6-stup. mech. 4x4 - DIESEL 110 kW 5.4 l/100km 6° M 4x4 141 g/km 9.7 s to 100 km/h
2,0 TDI 110 kW 7-stup. automat. 4x4 - DIESEL 110 kW 5.7 l/100km 7° A 4x4 149 g/km 9.9 s to 100 km/h
2,0 TSI 132 kW 7-stup. automat. 4x4 - BENZÍN 132 kW 7.4 l/100km 7° A 4x4 170 g/km 8 s to 100 km/h
2,0 TDI 140 kW 7-stup. automat. 4x4 - DIESEL 140 kW 5.7 l/100km 7° A 4x4 150 g/km 8.6 s to 100 km/h

CENNÍKY A KATALÓGY