ODVÁŽNY NOVÝ SVET

Úplne nový model ŠKODA SCALA je pre značku odvážnym krokom vpred. Jeho rafinované tvary vytvárajú pôsobivú hru svetla a tieňa, v ktorej sa nadčasový dizajn spája so športovým charakterom automobilu.

Dynamický charakter automobilu je doplnený aj praktickosťou, čo z neho robí dokonalého partnera pre každú životnú etapu.

ŠKODA SCALA


ZOSTAŇTE V ŽIARE REFLEKTOROV

Svetlo nie je len účelovým prvkom. Dokáže inšpirovať. Vďaka jedinečným svetlometom a štíhlym, dlhým zadným svetlám automobil spoznáte na prvý pohľad. Krištáľovo čistý dizajn svietidiel s integrovanými LED diódami predstavuje dokonalú kombináciu tradície českého krištáľu a moderných technológií.

ŠKODA SCALA - Full LED svetlomety

FULL LED SVETLOMETY

Ostro vykrojené svetlomety dodávajú prednej maske jedinečný charakter. Najvyššia výbava naplno využíva technológiu LED, a to vrátane funkcie svietenia do zákrut. Prúžok LED diód na denné svietenie, umiestnený v hornej časti svetlometu, dodáva automobilu športovú charizmu.

ŠKODA SCALA - parkovacia poloha

ZADNÉ LED SVETLÁ

Súčasťou modelu SCALA sú do šírky roztiahnuté zadné svetlá s dôverne známym osvetlením v tvare písmena C, ktorým sme dodali punc modernosti. Tento originálny svetelný podpis kráča ruka v ruke s funkčnosťou. Technológia LED prispieva k lepšej viditeľnosti, a vďaka tomu aj k vyššej bezpečnosti.ŠTÝL A FUNKČNOSŤ

Časť zadných svetiel na modeloch s tmavým sklom, ktoré presahuje aj cez piate dvere, je integrovaná priamo do skla. Plnohodnotné LED svetlá vzadu sú vybavené animovanými indikátormi odbočenia – vôbec po prvý raz pri značke ŠKODA. Nielenže celému automobilu dodávajú dynamiku, ale zároveň jasne ukazujú, kam sa vodič chystá odbočiť. Integrované reflektory v zadnom nárazníku, ktoré prispievajú k lepšej viditeľnosti, sú už v základnej výbave.

ŠKODA SCALA - štýl a funkčnosť


INTERIÉR - ČO JE VO VNÚTRI, TO SA POČÍTA

Nastúpiť do modelu SCALA je taktiež pôsobivý zážitok. Dobre vybavenému interiéru dominujú elegantné dizajnové prvky, výnimočná priestrannosť a špičkové digitálne technológie. V každom kúte automobilu nájdete kvalitné materiály a príťažlivé dekorácie. Funkcie virtuálneho kokpitu a pestrá paleta online služieb vám zaistia stále spojenie so všetkým a všetkými.

ŠKODA SCALA - interér


ŠKODA SCALA - Full LED svetlomety

VIRTUÁLNY KOKPIT

Funkcia virtuálneho kokpitu zobrazuje detaily z palubného počítača spolu s ďalšími informáciami, ako sú napríklad údaje z navigácie. Môžete si vybrať z piatich nastavení zobrazenia (na obrázku moderné rozloženie), ktoré je možné ovládať tlačidlom View (Zobrazenie) na volante. Súčasťou virtuálneho kokpitu modelu SCALA je displej s uhlopriečkou 10,25 palca – najväčšou v segmente kompaktných hatchbackov.

ŠKODA SCALA - Ambientné osvetlenie

AMBIENTNÉ OSVETLENIE

Vytvorte si útulný a komfortný priestor s červeným alebo bielym osvetlením priestoru pozdĺž celej prístrojovej dosky. V automobiloch vybavených funkciou virtuálneho kokpitu toto nastavenie určuje aj osvetlenie pozadia.

ŠKODA SCALA - Ambientné osvetlenie

INFOTAINMENT SYSTÉM AMUNDSEN 9,2"

Atraktívny dizajn sprevádza aj dokonalá funkčnosť. Nová generácia infotainmentu prichádza s displejom, ktorý je umiestnený vysoko na prístrojovej doske priamo v zornom poli vodiča. Pod displejom sa nachádza aj ergonomická opierka zápästia, ktorá spríjemňuje ovládanie obrazovky. Zariadenie možno prakticky ovládať dotykom i gestami.

ŠKODA SCALA - Štýl a funkčnosť

ŠTÝL A FUNKČNOSŤ

Vďaka pohodlným a príťažlivo tvarovaným sedadlám sa budete cítiť sviežo aj po dlhšej jazde. Voliteľnou výbavou je elektrické nastavenie polohy sedadla vodiča. Pocit komfortu posilní aj osvetlenie oblasti nôh. Dve zásuvky typu USB-C vám umožnia jednoducho pripojiť externé zariadenia vrátane prenosných počítačov bez potreby ďalších redukcií či adaptérov.

ŠKODA SCALA - Komfort a praktickosť

KOMFORT A PRAKTICKOSŤ

Model SCALA poskytuje mimoriadny komfort aj cestujúcim na zadných sedadlách. Štedrý priestor na kolená a hlavu v zadnej časti automobilu je výnimočný. Vyhrievanie zadných sedadiel sa reguluje samostatným ovládačom v zadnej časti prednej lakťovej opierky. Dve zásuvky USB-C umožňujú univerzálne nabíjanie mobilných telefónov.

ŠKODA CONNECT: VEZMITE SI ONLINE SVET SO SEBOU

Byť plne a trvalo online neznamená mať len prístup k zábave a informáciám, ale aj k pomoci na cestách. ŠKODA CONNECT je vašou bránou do sveta neobmedzených komunikačných možností.

Táto funkcia zahŕňa dve kategórie služieb. Služba Infotainment Online poskytuje okrem iného aj informácie pre navigáciu v reálnom čase, služba Care Connect sa zasa zameriava na pomoc a bezpečnosť a umožňuje prístup k automobilu na diaľku. Ponúka aj pomoc v každej situácii, ktorá si to vyžadu

ŠKODA SCALA - parkovacia poloha

Parkovacia poloha

Presnú polohu automobilu si môžete zobraziť na mobilnom telefóne z ľubovoľného miesta. Služba ŠKODA CONNECT vám na telefóne zobrazí adresu, čas a dátum parkovania.

ŠKODA SCALA - tiesňové volanie

Tiesňové volanie

Volanie SOS sa uskutoční automaticky v prípade núdzovej situácie, ak bolo potrebné aktivovať systém obmedzenia pohybu. Tento systém možno aktivovať aj ručne stlačením červeného tlačidla v hornom paneli.

ŠKODA SCALA - SMARTLINK+

SMARTLINK+

Vďaka systému SmartLink+ (balík konektivity ŠKODA podporujúci MirrorLink®, Apple CarPlay a Android Auto) infotainment systém umožňuje vodičovi bezpečne používať telefón aj počas šoférovania.

ŠKODA SCALA - zamknutie a odomknutie

Zamknutie a odomknutie

Táto funkcia vám umožní pohodlne zamknúť a odomknúť automobil prostredníctvom aplikácie ŠKODA CONNECT bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Ak ste napríklad zabudli zamknúť auto, môžete to jednoducho urobiť prostredníctvom svojho smartfónu, a to odkiaľkoľvek.

ŠKODA SCALA - obchod

Obchod

Vďaka obchodu, ktorý je prístupný prostredníctvom systému infotainment, si môžete zakúpiť dátové balíčky, stiahnuť aplikácie infotainmentu (ako napríklad Počasie či Správy) a predĺžiť licenciu na používanie služby ŠKODA CONNECT priamo z automobilu.

ŠKODA SCALA - online informácie o doprave

Online informácie o doprave

Aktuálne informácie vám poskytnú užitočný prehľad pri každej jazde. Môžete tak reagovať na aktuálne dianie, ako sú cestné práce, dopravné nehody a zápchy. Okrem toho dostanete v prípade komplikácií na ceste upozornenia na miestne nebezpečenstvá, ktorými sú napríklad náročné jazdné podmienkyči znížená viditeľnosť.

ŠKODA SCALA - škoda connect

Aplikácie infotainmentu

Aplikácie infotainmentu zlepšujú možnosti pripojenia priamo v automobile. Budú k dispozícii na stiahnutie z obchodu priamo prostredníctvom systému infotainmentu. S aplikáciou Počasie môžete napríklad získať podrobnú predpoveď počasia pre aktuálnu lokalitu či ktorékoľvek iné miesto. Aplikácie infotainmentu budeme pravidelne aktualizovať a časom budú pribúdať aj celkom nové.

POROVNANIE MOTOROV

Výkon Spotreba Prevodovka Emisie CO2 Zrýchlenie 0-100 km/h
1.0 TSI 70 kW 5-stup. mech. - BENZÍN 70kW 4.6 l/100km 5° M 104 g/km 10.6 s to 100 km/h
1.0 TSI 85 kW 6-stup. mech. - BENZÍN 85kW 5.3 l/100km 6° M 119 g/km 9.8 s to 100 km/h
1.0 TSI 85 kW 7-stup. automat. - BENZÍN 85kW - 7° A - -
1.5 TSI 110 kW 6-stup. mech. - BENZÍN 110kW - 6° M - -
1.5 TSI 110 kW 7-stup. automat. - BENZÍN 110kW 5.7 l/100km 7° A 129 g/km 8.2 s to 100 km/h
1.6 TDI 85 kW 6-stup. mech. - NAFTA 85kW 4.5 l/100km 6° M 119 g/km 10.1 s to 100 km/h
1.6 TDI 85 kW 7-stup. automat. - NAFTA 85kW 4.7 l/100km 7° A 124 g/km 10.3 s to 100 km/h

CENNÍKY A KATALÓGY